Tekstil ve konfeksiyon sektörü inovatif girişimcilerini arıyor

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin yeni girişimcileri sektöre kazandırmak amacıyla düzenlediği Techxtile Start-Up Challenge için başvuralar devam ediyor. Bu yıl pandemi nedeniyle tüm sürecin online ortamda gerçekleştirileceği etkinlik, girişimcileri potansiyel yatırımcılar ve birlikte iş yapabilecekleri üreticiler ile bir araya getirmeyi hedefliyor.

Tekstil ve konfeksiyon sektörü inovatif girişimcilerini arıyor

Tekstil sektöründe teknolojinin tasarımla buluştuğu özel ürünlerle küresel pazarda söz sahibi olmak istediklerine vurgu yapan UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, bu hedeflere ulaşabilmek için yenilikçi fikirler ve cesaretli girişimcilere ihtiyaç olduğunu, Techxtile Start-Up Challenge’a katılan tüm girişimci ve girişimci adaylarının her aşaması ödül niteliğinde bir süreçten geçeceğini açıkladı.

KADIN GİRİŞİMCİLERE ÖZEL DESTEK

Son başvuru tarihini 20 Ekim 2020 olarak açıklayan UTİB Başkanı Pınar Taşdelen Engin, en fazla kadın çalışanın bulunduğu Tekstil sektöründe, kadınları girişimci olarak da görmek istediklerini belirterek, Techxtile Start-Up Challenge programında bu yıl kadın girişimcilere sunulacak özel ödül ile en yüksek puan alacak kadın girişimciye bir yıllık ofis kirası ve muhasebe desteği ile ARYA Kadın Platformu’na da yıllık üyelik sağlanacağını söyledi.

KİMLER KATILABİLİYOR?

Techxtile Start-Up Challenge’a Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı veya yabancı uyruklu 18 yaşını tamamlamış öğrenciler ve mezunlar proje başvurusu yapabilecekler. Araştırmacı, akademisyen, kamu veya özel kurum çalışanları, girişimci adayları, inovasyon yapan ekipler ile start-up sahipleri veya kurucularının da proje gönderebileceği yarışmaya, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onaylı Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ile özel şirket sahipleri veya kurucuları da katılabiliyorlar.

Techxtile Start-Up Challenge’a dair ayrıntılı bilgiler //www.techxtile.net/ etkinlik web sayfasından takip edilebilecek.

Not: Haberin tanıtım videosunu aşağıdaki linkten de indirebilirsiniz:

https://we.tl/t-pOSwlPcV8K

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER