Elektroteks 130 ülkeye yatak üretim makinaları satıyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Kayapa Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren yatak imalat makineleri sektöründe Dünya’nın en kaliteli üreticisi konumunda olan ve 130 ülkeye ihracat yapan Elektroteks firmasını ziyaret etti.

Elektroteks 130 ülkeye yatak üretim makinaları satıyor

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, BTSO üyesi firmalara ziyaretlerine devam ediyor. Elektronik servis hizmetleri, yedek parça, otomasyon ürünleri, makine üretim fabrikasında yatak mobilya sektörüne yönelik ürünler imal eden Elektroteks’in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, Başkan Burkay’a firmanın çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Ziyarette, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Berat Tunakan ile BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Sayman üyesi Nurettin Göler de yer aldı.

FİRMALARIMIZA REHBERLİK EDİYORUZ

BTSO Başkanı Burkay, Oda olarak 2013 yılından bu yana dijital dönüşümden yalın üretim tekniklerine, enerji verimliliğinden Ar-Ge ve inovasyona kadar birçok alanda firmalara rehberlik eden projeleri hayata geçirdiklerini söyledi. BTSO Enerji Verimliliği Merkezi, Bursa Model Fabrika, BUTEKOM gibi merkezlerle firmaların nitelikli dönüşümüne katkı sağladıklarını vurgulayan BTSO Başkanı Burkay, özellikle Ticaret Bakanlığı ile birlikte yürüttükleri 30’u aşkın UR-GE Projesi’nin firmaların kurumsal kimliğinin güçlenmesi ve uluslararası rekabette etkin bir oyuncu olmasını sağladığını söyledi. Başkan Burkay, “Temelinde ortak aklın bulunduğu tüm makro projelerimiz, Türkiye’ye rol model olarak olmaktadır. Uzmanlık merkezi haline getirdiğimiz BTSO çatısı altında, ekonomimizin büyümesine ve kalkınma hamlesine ivme kazandıran çalışmalarımıza katkı sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Katma değerli ürün geliştirme modeliyle kent ekonomimize güç katan Elektroteks firmamızı başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.” dedi.

DÜNYA DEVLERİ İÇİN MAKİNE İMALATI

Elektroteks Yönetim Kurulu Başkanı Osman Güler, 1990 yılında Bursa’daki tekstil fabrikalarına elektrik-elektronik servis hizmetleri sağlayarak başladıklarını söyledi. Elektroteks olarak çalışmalarına dünyada önde gelen markalara yatak üretiminde kullanılan makineler imal ederek devam ettiklerini, 130 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Güler, “Pandem döneminde pek çok firma yeni yatırımdan kaçarken biz Elektroteks olarak son bir yılda 8 milyon euroluk yeni yatırım yaptık. Yine bu dönemde bazı firmalar üretimlerini durdururlarken biz ara vermeden çalışırken 65 kişilik yeni istihdam sağladık. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ve yönetim kuruluna başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Firma olarak kentimiz ve ülkemiz için değer üretmeye, şehrimizin gücüne güç katmaya devam edeceğiz. Çalışmalarımıza gösterdikleri ilgi ve iş dünyamıza sundukları destekler için BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim Burkay’a teşekkür ediyorum.” dedi.

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER