İhracatın yıldızı “Cansan Alüminyum”

Türkiye’nin önde gelen alüminyum profil üreticilerinden olan ve alüminyum sektörüne 1990 yılından bu yana girdi sağlayan Cansan Alüminyum, ihracat odaklı büyümesini sürdürerek her geçen gün başarılarına bir yenisini ekliyor.

İhracatın yıldızı “Cansan Alüminyum”

Cansan Alüminyum Türkiye’nin ihracat hacmine katkı sağlarken, farklı kuruluşlar tarafından yapılan, Türkiye’nin ve Bursa’nın başarılı firmalarının listelerine de adını yazdırıyor. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği’nin (İDDMİB) 2019 yılında gerçekleştirdiği 8,2 milyar dolarlık ihracata katkı sağlayan Cansan Alüminyum başarılı ihracatçıların arasında bu sene de kendine sağlam bir yer edinerek “Alüminyum Çubuk & Profiller” kategorisinde ilk 7. sırada yer aldı.

GÜNEY: “HEDEF: İHRACATI DAHA DA BÜYÜTMEK”

Başta Avrupa Birliği ülkeleri olmak üzere toplamda 30 ülkeye ihracat yaptıklarını belirten Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, 2019’daki yüzde 54 olan ihracat paylarını zorlu geçen 2020’nin ilk 8 ayında yüzde 60’a yükselttiklerini belirterek sözlerine şöyle devam etti: “2020 yılı tüm sektörler için zorlu başladı. Pandemi dolayısıyla sınırların kapandığı zorlu bir dönemi yaşadık. Bu sıkıntılı dönemin etkileri yavaş Jojobet yavaş azalırken toplam ihracatımızı daha yukarı çekmeyi amaçlıyoruz.”

“BAŞARIDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖNEMLİ”

Gelişen Ar-Ge ekibi ve teknoloji odaklı üretim hacmiyle Cansan Alüminyum’da başarıyı kalıcı hale getirdiklerini belirten Cansan Alüminyum Genel Müdürü Selim Güney, başarıda sürdürülebilirliğin önemine değinerek “Cansan Betboo Alüminyum olarak her geçen yıl kendimizi geliştirerek sektörümüze katma değer sağlıyoruz. Bunun için ekip arkadaşlarımızla birlikte çok çalışıyor ve gelişen teknoloji ile tecrübemizi aynı potada buluşturuyoruz. Bu kapsamda müşterilerimizin en iyi çözüm ortağı olmak Betboo adına ürünlerimizi en ince ayrıntısına kadar düşünerek üretime alıyoruz” açıklamalarında bulundu.

“CANSAN ALÜMİNYUM AİLESİ ŞİMDİ DAHA BÜYÜK VE DAHA GÜÇLÜ”

Bursa’nın en başarılı sanayi kuruluşları arasında yer almaktan dolayı büyük gurur ve mutluluk duyduklarını belirten Güney, bu başarıda her bir çalışanının çok Tempobet büyük katkısı olduğunu söyleyerek Cansan Alüminyum’daki büyüyen yapıya da dikkat çekti. Bugün itibarıyla 500 kişilik büyük bir yapıya ulaştıklarını söyleyen Güney, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sene tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile yeni bir sürecin içerisine girdik. Bu süreci başarılı şekilde yürütmek adına tüm çalışma arkadaşlarım elinden gelenin fazlasını ortaya koydu. Cansan Alüminyum ailesi şimdi daha büyük ve daha güçlü. Bu başarıda da emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5