Türk ev tekstili 150 bin alıcı ile buluşacak

Alanında dünyanın en büyük iki fuarından biri olan EVTEKS - 26. İstanbul Uluslararası Ev Tekstili Fuarı 20 Eylül 2021’de kapılarını açacak. Fuarda ev tekstili sektöründeki tüm yenilikler ve modaya yön veren trendler, yurt içi ve dışından 150 bin profesyonel alıcı ile buluşacak.

Türk ev tekstili 150 bin alıcı ile buluşacak

Avrupa’nın en büyük tedarikçisi konumda olan, bunun yanı sıra 120 ülkeye ihracat sahabet yapan Türk ev tekstil sektörünün en önemli buluşması EVTEKS, sektörün ticari kapasitesini artırarak dünya ev tekstili ihracatından aldığı payı daha yukarılara çekmek için organize edilecek.

EVTEKS içerisinde ilk kez oluşturulan, sektöre hem iç, hem de uluslararası pazarda çok önemli fırsatlar yaratması hedeflenen Halı Özel Bölümü’nde el ve makine yapımı halılar, kilim, tekstil yer döşemeleri gibi birçok alanda üretim yapan katılımcı firmalar ürünlerini sergileyecek.CNR Holding kuruluşlarından İstanbul sahabet Fuarcılık ve TETSİAD (Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) iş birliğinde düzenlenen, Ticaret Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen fuarda, sektörün en kapsamlı alım heyeti organizasyonları da hayata geçirilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2021, 16:14
banner2
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5